Copywriting - písanie komerčných textov pre váš biznis

Internet zažíva v súčasnosti veľký boom. S tým súvisí aj fakt, že na internete existuje mnoho webových stránok, ktoré ponúkajú na predaj rôzne výrobky, ale aj služby. Ak predajca chce, aby napríklad jeho e-shop skutočne predával, musí vedieť svojho zákazníka zaujať výstižným, stručným a pútavým textom.

Copywriting, ako už zo samotného názvu vyplýva, je písanie textov. Jedná sa predovšetkým o reklamné články, propagačné materiály, texty pre vaše webové stránky či e-shopy. Cieľom takéhoto textu je zaujať zákazníka a čo najlepšie odprezentovať váš produkt. Copywriter potrebuje o firme alebo produkte vedieť čo najviac informácií, aby ich mohol čo najvýstižnejšie spracovať vo svojom texte.

K najdôležitejším textovým častiam webových stránok patrí bezpochyby úvodný text, ktorý musí návštevníka za pár sekúnd zaujať, aby ho čítal ďalej. Mal by čitateľa stručne a výstižne informovať o tom, čo na stránke nájde, resp. aké výhody získa tým, že si prezrie jej obsah. Z pár viet by mal človek pochopiť, o čom daný web je, čo poskytuje a ako sa k tomu dostať. Napísať takýto článok nie je jednoduché a vyžaduje si to čas i skúsenosti.

Malý výber z našich prác

www.chatapodchopkom.sk www.hugania.sk www.vilabrezno.sk www.itecozeriavy.sk www.penziongrand-bystra.sk www.enspol.sk